Enter your search terms:
Top

Jak pracować nad sobą w branży fryzjerskiej?

Jak pracować nad sobą w branży fryzjerskiej

Witaj – świetnie, że wpadłeś!

Świadczy to o tym, że chcesz się rozwijać i chcesz zdobywać wiedzę. Wiedzę, którą sam stosuję w swoich działaniach. Wiedzę, której uczyłem się od osób wybitnych. Dzięki moim wskazówkom zdecydowanie poprawisz swoją efektywność, jeśli tylko będziesz chciał z nich skorzystać.

Zapraszam do lektury – przeczytaj do końca, a znajdziesz tam mały bonus.
Koniecznie daj znać w komentarzu, które ze zdobytych informacji zastosujesz w swojej codziennej pracy.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  • Jak efektywnie zarządzać czasem
  • Jak lokalizować mocne i słabe strony w nas i w zespole
  • Gdzie zdobywać i jak odpowiednio filtrować wiedzę

Jak efektywnie zarządzać czasem?

Zgodzisz się ze mną, że w obecnej sytuacji panującej na świecie, mamy aż nadto czasu, który możemy przespać, spędzić z rodziną albo wykorzystać na efektywny rozwój własny i naszego zespołu – inspirując się osobami, które odnoszą sukcesy i ucząc się ich modelu zarządzania. To elementy, na których bazuję w swojej codziennej pracy i którymi się z Tobą podzielę.

Nie możesz zapanować nad czasem, ale możesz zapanować nad sobą. Trudno jest dobrze zarządzać czasem, jeśli tak naprawdę nie wiesz, co chcesz zrealizować lub osiągnąć. Musisz zbudować nawyk codziennego 10-minutowego planowania i ustalania Twoich priorytetów lub umiejętności, które chcesz zdobyć. Jasno określ przedział czasu, jaki na to poświęcisz (np. 30 min dziennie).

Zapewne w przeciągu jednego tygodnia to niewiele zmieni, ale w kwartał, pół roku czy rok? Zdecydowanie tak! W miesiącu jest to 840 min (4 tygodnie x 7 dni x 30 minut), a w kwartale aż 2520 min! W tym czasie jesteś w stanie zrobić to, co sobie zaplanowałeś bądź nauczyć się tego, co jest dla Ciebie ważne.

Jeśli masz już gotowy plan Twoich priorytetów, warto podzielić go na mniejsze etapy, tak aby małe codzienne kroki przybliżały Cię do tego, kim chcesz się stać albo co zamierzasz zrealizować.

Po sprecyzowaniu poszczególnych etapów ważna jest koncentracja na danym zadaniu przez określony czas. Chodzi o wyeliminowanie z otoczenia wszystkiego, co może rozproszyć Twoją uwagę. Dzięki temu skupiasz się tylko na tym, co w danej chwili jest dla Ciebie najważniejsze.

Samodyscyplina i konsekwencja – nikt nie mówi, że ich wypracowanie jest proste, ale to jedne z tych cech, które odróżniają ludzi z sukcesami od tych, którzy tylko chcieliby je mieć. Te dwa czynniki w założonym planie są najważniejsze. Mówiąc prosto i dobitnie: tylko od Ciebie zależą Twoje efekty.

Inspiracje do lepszego zarządzania czasem możesz czerpać z książki Elona Muska (myślę, że warto uczyć się od osób, które nie tylko o tym mówią, ale również których osiągnięcia mówią same za siebie).

Jak lokalizować mocne i słabe strony w nas i w zespole?

Photo by Annie Spratt on Unsplash

Jeśli jesteś właścicielem salonu, pracowni czy zakładu fryzjerskiego, to obecnie Twój zespół na pewno potrzebuje wsparcia bardziej niż zwykle. To tak właśnie zachowują się liderzy! Jeśli zapewnisz im bezpieczeństwo w trudnych sytuacjach, jestem przekonany, że gdy wszystko wróci do normy, zespół się odwdzięczy i zyskasz lojalnych ludzi. Ludzi, którzy wiedzą, że mogą na Ciebie liczyć.

Wzajemne zaufanie jest podstawą do stworzenia świetnego zespołu. Możecie zrobić burzę mózgów w formie wideorozmowy i pomyśleć nad waszymi mocnymi i słabymi stronami. Warto wymienić się wnioskami – może znajdziecie kolejny pomysł, który wpiszecie w wasz wspólny plan?

Nie zawsze jesteśmy obiektywni względem siebie, dlatego czasem warto – bez emocji – posłuchać, co myślą o nas inni. Często pozwoli nam to wyciągnąć wnioski, na które sami byśmy nie wpadli. Nikt z nas nie jest idealny, ale świadomość swoich błędów jest pierwszym krokiem do zmiany.

Jeśli nie masz zespołu, jesteś na pewno w stanie sam/sama przeanalizować swoje dotychczasowe działania. Jeżeli jesteś zatrudniony u kogoś i zależy Ci na rozwoju Twojego miejsca pracy, może warto wysłać ten artykuł do Twojego pracodawcy?

Gdzie zdobywać i jak odpowiednio filtrować wiedzę

Filtruj wiedzę!

Nie każda wiedza jest wartościowa i niekiedy może przynieść więcej szkody niż pożytku. Żyjemy w czasach, w których każdy może zostać trenerem i nauczycielem, niezależnie od stażu. Właśnie dlatego musisz mieć pewność, że osoba, od której się uczysz, posiada wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem. O swoich doświadczeniach pisałem tutaj.

Praca fryzjera nie polega tylko na wykonywaniu świetnych strzyżeń, kolorów i stylizacji, ale również na umiejętnościach miękkich. To one pozwolą Ci budować zaufanie, lojalność klientów i większą sprzedaż.Taką wiedzę możesz zdobyć z dobrych książek lub audiobooków. Dowiesz się z nich wiele o komunikacji, budowaniu relacji, sprzedaży oraz efektywności.

Ode mnie natomiast otrzymujesz dostęp do darmowego cyklu edukacyjnego, który znajdziesz, klikając w poniższy przycisk.

Jeśli chcesz być informowany o wszystkich szkoleniach, które prowadzę, to koniecznie zapisz się, klikając w poniższy przycisk. Nic Cię wtedy nie ominie.

Możesz poświęcić około 200 zł na zakup główki treningowej i uczyć się ze mną, krok po kroku, strzyżenia z wykorzystaniem nowoczesnych technik.

Dodatkowo dostęp online daje Ci możliwość przewijania i ponownego odtwarzania danej lekcji, ile razy chcesz. Wszystkie live’y i szkolenia zostają zapisane na mojej stronie. W każdej chwili możesz do nich wrócić.

Wracamy tutaj do początku mojego artykułu – samodyscyplina i konsekwencja. Zrób krok więcej niż inni, dla jeszcze lepszych efektów!

* * *

Dziękuję, że przeczytałeś do samego końca. Mam nadzieję, że mogłem dać Tobie jakąś wartość.

Uwaga – informacja tylko dla fryzjerów i barberów!

Zależy mi na tym, żeby artykuły i filmy, które tworzę, były dla Ciebie jak najbardziej wartościowe. Nie chodzi o to, żeby pisać dla samego pisania, ale o to, żebyś po wejściu na mojego bloga miał pewność, że nauczysz się dzisiaj czegoś nowego.

Jakie jest Twoje największe wyzwanie w codziennej pracy?

Daj mi znać, wypełniając poniższą ankietę, a ja zorganizuję specjalnego LIVE’a na moim fanpage’u, podczas którego odpowiem na najczęściej pojawiające się pytania i rozwieję wszystkie Twoje wątpliwości.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Zobacz szczegóły