Enter your search terms:
Top

Kursy online dla fryzjerów? – To ma sens!

Kursy online dla fryzjerów? To ma sens!

Uczymy się przez całe życie. Początkowo w szkole, choć nie zawsze tego, czego akurat chcielibyśmy, a jako dorośli szlifujemy swoje umiejętności, aby stawać się cenionymi ekspertami w swojej branży. 

Jeszcze kilka lat temu szkolenia i nauka wiązała się z wyjazdami, poświęcaniem weekendów lub kilku dni roboczych na dojazd, noclegi, naukę. Bądźmy szczerzy… nie każdy, kto chciał, mógł sobie na to pozwolić. Czy to ze względów finansowych, czy terminowych, bo dzieci, bo rodzina, bo obowiązki. 

Jakie możliwości mamy dzisiaj?

Dziś bez trudu możemy uczyć się online:

 • bez wychodzenia z domu = wygodne i komfortowe warunki do nauki
 • bez marnowania czasu na podróże = więcej czasu dla rodziny
 • bez sztywnych ram czasowych = uczysz się wtedy, gdy masz na to czas i chęci
 • oszczędzając = realizując kurs online, twórca nie musi wynajmować sali, przygotowywać cateringu dla uczestników, czy opłacać parkingu, a więc cena takiego szkolenia jest mniejsza

Udowodniono, że podczas nauki zdalnej odrywasz się od szarej rzeczywistości, zdobywasz kolejne kompetencje, zapamiętujesz zdecydowanie więcej informacji, niż w trakcie stacjonarnego szkolenia…

Źródło: https://gromar.eu/blog/statystyki-e-learning-infografika/

… a na dodatek nie musisz być alfą i omegą internetu. Szkolenia odbywają się na dedykowanych platformach, które są proste w obsłudze, a dodatkowo podpowiadają Ci, ile % szkolenia za Tobą = wiesz, jakie czynisz postępy. 


Piotr… ale po co o tym mówisz?

Zastanawiasz się, skąd taki temat na blogu fryzjera? Już wyjaśniam.

Jakiś czas temu stworzyłem kurs online dotyczący Nowoczesnych technik rozjaśniających. 
Program spotkał się z ogromną aprobatą – (dołączyło do niego prawie 200 kursantów), ale także z obiekcjami:

 • Czy taka forma nauki jest równie dobra, co stacjonarna?
 • Skąd mam mieć pewność, że prezentowane treści właściwie wykorzystam w swojej praktyce zawodowej? 
 • Przecież nie da się uczyć koloryzacji online!
 • To nie to samo, bo nie ma grupy, z którą się uczę.

Uspokajam:

 • Tak, forma zdalna szkolenia jest równie atrakcyjna i wartościowa, co stacjonarna. Pod jednym warunkiem! Prowadzący musi zaangażować się dużo mocniej. Doświadczyłem tego podczas pierwszych nagrań. Dostrzegłem wtedy, jak bardzo kamera “obcina” energię i… nagrywałem po raz kolejny. Wszystko po to, abyś korzystając z mojego programu poczuła, jakbym stał obok Ciebie, aby wszystkie przekazywane wiadomości były maksymalnie konkretne, dobre i podane w wartościowy, ciekawy dla Ciebie sposób. Kolejnym wyzwaniem było opracowanie agendy. Dziś z ręką na sercu mogę powiedzieć, że udało się! Program obejmuje różne techniki, a każda z nich jest dokładnie wyjaśniona i zaprezentowana. Od osób, które przeszły całość wiem, że bardzo pomocne były dla nich lekcje z najczęściej popełnianymi błędami i praktycznymi sposobami jak ich unikać, a w razie draki, jak z nich wybrnąć, aby finalnie klient był zadowolony. 
 • Skąd masz mieć pewność, że to materiał dla Ciebie? – Jeśli jesteś fryzjerką lub właścicielką salonu fryzjerskiego, to na pewno wykonujesz koloryzacje. Jedyne pytanie, które należy sobie zadać, to czy chcesz nadal powielać te same metody farbowania włosów, które pamięta jeszcze Twoja mama lub babcia, czy chcesz wyróżnić się na rynku i oferować metody, z jakich korzystają największe akademie fryzjerskie na świecie. Wybór należy do Ciebie. 😉 
 • Koloryzacja online? – no pewnie! Wspólnie z zespołem moich kolorystów zastanawialiśmy się, jak zorganizować program, aby był on maksymalnie funkcjonalny i pragmatyczny i wiesz co…? Udało się!
  Każdy moduł szkolenia to praca na kilku modelkach, o różnym typie włosa. Dodatkowo całość nagrana jest w telewizyjnej jakości, dzięki czemu dostrzeżesz każdy drobny szczegół naszej pracy, a najważniejsze kwestie są dodatkowo omówione. Przyznam, że na sali szkoleniowej przy większej grupie nie byłoby to możliwe. 
 • Ostatnia obiekcja – grupa. Ok, nie siedzisz fizycznie obok koleżanki, z którą przyjechałaś na szkolenie, ale moje doświadczenie pokazuje, że dzięki temu jesteś bardziej skoncentrowana na prowadzącym.
  No dobrze, ale co z wymianą doświadczeń i wspólnej motywacji? – Dołączając do Akademii Świadomego Fryzjerstwa, otrzymujesz dostęp do prywatnej grupy na Facebooku, gdzie na bieżąco komunikujemy się z innymi uczestnikami, wspieramy się i radzimy. Taka formuła jest dużo bardziej pomocna, ponieważ budujesz relację z pozostałymi uczestnikami nie dzień, czy dwa podczas szkolenia, ale macie stały, systematyczny kontakt.

Jedna rzecz, którą najbardziej doceniam w kursach online…

Co ja, Piotr Adaszkiewicz najbardziej doceniam w formule szkoleń online? – fakt, że do poszczególnych lekcji, zagadnień można wraca tyle razy, ile potrzeba. Możesz przewijać, odtwarzać ponownie, zatrzymywać wideo, aby zanotować to, co dla Ciebie najważniejsze.

Źródło: https://gromar.eu/blog/statystyki-e-learning-infografika/

Dlaczego to wszystko jest tak ważne?

W dobie lockdownu, braku konferencji i stacjonarnych szkoleń bardziej niż zwykle trzeba przyłożyć się do swojej edukacji i rozwoju kompetencji. Dzięki programom online jest to możliwe! Oczywiście możesz powiedzieć, że to nie dla Ciebie, że nie chcesz się w taki sposób uczyć, ale pomyśl, o ile dalej będą znajdować się fryzjerzy, którzy ten trudniejszy czas poświęcili na naukę i szlifowanie swoich technik pracy. Warto się nad tym zastanowić, tym bardziej jeśli chcesz zainwestować w swój rozwój, a nowe umiejętności, które zdobędziesz przełożyć na wizerunek eksperta i lepsze zarobki. Decyzja jest po Twojej stronie! 😉

Jeśli chcesz rozjaśniać włosy jak profesjonalista, bez powielania błędów, powtarzania wyuczonych schematów i nawyków, to zapraszam Cię do Akademii Świadomego Fryzjerstwa. Szczegóły dotyczące kursu znajdziesz tutaj: https://piotradaszkiewicz.pl/koloryzacja.

Więcej naszych szkoleń:

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Zobacz szczegóły