Enter your search terms:
Top

Sekret chłodnego blondu – jak projektować świadomą koloryzację w chłodnej tonacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  1. Co musisz wiedzieć projektując dobrą koloryzację w tonacjach chłodnych?
  2. Pamiętaj – personalizacja oraz edukacja klienta kluczem do profesjonalizmu.
  3. Proces utrzymania koloru – o czym należy pamiętać?

Witaj,

Nazywam się Piotr Adaszkiewicz.

W dzisiejszym artykule przeanalizujemy proces tworzenia efektownych odcieni chłodnego blond, na włosach twojej klientki.
Podzielimy się wiedzą, którą wykorzystujemy w naszej codziennej pracy wraz z naszym team’em CutCut – hair gravity w Poznaniu. Poznasz nasze wnioski i spostrzeżenia, które mam nadzieję wprowadzisz w swoje codzienne działanie ! 

Zaczynamy ! 

Co musisz wiedzieć projektując dobrą koloryzację w tonacjach chłodnych?

Poziom rozjaśnienia włosa jest kluczowym aspektem uzyskania czystej koloryzacji – co to oznacza?

Nawet jeśli uzyskasz schłodzenie koloru na poziomie 7 lub 8 pamiętaj, że włos zawsze wypłukuję się do twojej podstawy, do której włos został rozjaśniony. W przypadku np. poziomu 8 włosy tracąc pigmenty z koloryzacji z tygodnia na tydzień będą pokazywały się ukryte pigmenty, które występują na tym oto poziomie kolorystycznym. W tym przypadku ukryte pigmenty to złoto i pomarańcz. 

Dlatego kluczową kwestią jest zaplanowanie procesu lub oczywiście procesów koloryzacji rozjaśniającej do efektu docelowego rozjaśnienia włosa na poziomie minimum 9. Świetnie gdy uzyskasz równą 10- ukryte pigmenty występujące na tym poziomie włosów są łagodniejsze oczywiście nadal występuję złoto ale zdecydowanie łatwiej możemy je zneutralizować niż np. na poziomie 8.

Pamiętaj, że nawet jeśli twój klient nie oczekuje aż tak jasnego poziomu rozjaśnienia  to zawsze z poziomu 10 nie ma problemu aby przyciemnić je o kilka poziomów w dół. Masz gwarancje, że twoja podstawa czyli baza rozjaśnienia jest na tyle czysta iż możesz wydobyć bardzo chłodny kolor blond a  proces wypłukiwania jest znacznie bardziej czysty. Tak jak ustaliliśmy wcześniej ukryte pigmenty na poziomie 10 są znacznie bardziej łagodne. 

BONUS 

Po każdym mocniejszym rozjaśnieniu łuska włosowa jest znacznie bardziej otwarta oznacza to, że po koloryzacji szybciej włos będzie tracił pigment. Należy poinformować o tym klienta i wspomnieć, że przy każdym kolejnym procesie tonowania lub koloryzacji chłodny pigment bardziej zakotwiczy się w włóknie włosa a kolor będzie utrzymywał się dłużej.

Są też inne rozwiązania ale wymagają one dokładnego wyszczególnienia etapów dlatego zapraszamy do zapoznania z naszymi szkoleniami z technik rozjaśniających. Facebook – Piotr Adaszkiewicz świadome fryzjerstwo 

Personalizacja oraz edukacja klienta są kluczem do profesjonalizmu.

Analiza kolorystyczna jest podstawą przed zaplanowaniem dobrej świadomej koloryzacji! 

Kolor cery, oczu, naczyń krwionośnych, opalenizna, nawet pieprzyki czy odcień żył   pozwala nam sprecyzować jak zaprojektować koloryzację zszytą na miarę. 

Moim celem jest tworzenie koloryzacji spójnych oraz dopasowanych, w których wygląda się dobrze zawsze a nie tylko zazwyczaj. Wykorzystując do tego mocny makijaż czy również ubiór. 

ALE mamy XXI wiek i należy być elastycznym jest coraz więcej młodych osób, które chcą próbować bawić się swoim stylem, wyglądem. Twoim obowiązkiem jako profesjonalista jest wyedukować swojego klienta – tak aby był świadomy!

Jeśli ktoś chciałby chłodny kolor, a jego cera jest bardzo ciepła i zdajesz sobie sprawę, że nie będzie to pasować, Twoim zadaniem jest poinformowanie klienta o tym, że kolor nie jest zgodny z jego naturą natomiast przy dobrym make up oraz znacznie bardziej stonowanymi chłodniejszymi  kolorami ubrań jest szansa na przerobienie swojego look’u aby był spójny. 

Wniosek?

Makijaż, ubiór oraz kolor włosów umożliwiają zabawę z przemianą typu kolorystycznego.

Proces utrzymania koloru o czym należy pamiętać.

Jeśli rozjaśniasz włosy kilkukrotnie pamiętaj, że środki i końce mogą być bardziej uwrażliwione niż części przy nasadzie. Oznacza to, że mogą mocniej wchłaniać pigment farby lub tonera w porównaniu do części nasady.  

Jaki z tego wniosek?  

Proponując fioletowy lub niebieski szampon twojej klientce nie dziw się, że końce są idealnie chłodne a części przy nasadzie wybijają do ciepła.

Pamiętajmy, że edukacja klienta jak dbać o włosy po rozjaśnieniu oraz używanie profesjonalnych produktów do codziennej pielęgnacji jest bardzo ważne. Aby uzyskać nie tylko ładny kolor ale również dobra kondycję. Dlatego wykorzystując twoje doświadczenie musisz dołożyć wszelkich starań aby wyedukować klienta w temacie indywidualnie dobranej pielęgnacji. 

Ważne!  

Projektowanie koloru oraz zabawa przemianami typów kolorystycznych to jest jedno, natomiast aby projektować wizerunek na najwyższym poziomie pamiętajmy, że za pomocą koloru oraz spójnego strzyżenia możemy wpływać na powiększenie/pomniejszenie/ rozszerzenie/zwężenie/ wyeksponowanie lub czasem schowanie  elementów na twarzy szyi i ramionach. 

Najczęściej popełniane błędy w koloryzacji włosów:

  • nakładanie jednego koloru/ tonera, gdy nie uzyskałeś równej podstawy rozjaśniającej.
  • brak określenia jasności włosa i nie stosowanie się do zasad kolorymetrii.
  • brak znajomości lub stosowania się do ukrytych pigmentów na danym poziomie rozjaśnienia co powoduję błędy w trackie dobrania koloru lub tonera.
  • susz włosy po rozjaśnieniu przed koloryzacją, aby dokładnie określić ukryte pigmenty na nasadzie środkach oraz końcach.
  • wybranie koloru lub tonera na jaśniejszym poziomie kolorystycznym niż rozjaśniona podstawa.

Dobrej zabawy i mam nadzieję, że przeanalizujesz ten artykuł jeszcze raz w ramach inspiracji. Dodaliśmy kilka naszych efektów koloryzacji wykonanych przez nasz team CutCut.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Zobacz szczegóły